Bezpieczna Rodzina w Słowackim... czyli przepis na nietuzinkowe popołudnie

2024-06-19

14 czerwca 2024 roku Rada Rodziców z rozmachem zorganizowała festyn: Bezpieczna Rodzina ze Słowackim

Program imprezy był atrakcyjny i zabarwiony walorem edukacyjnym. Ekspertami od bezpieczeństwa byli nieocenieni strażacy z OSP w Popielowie, którzy wykonywali pokazy, przeprowadzili dla uczniów turniej sprawności strażackiej oraz eksponowali pojazd bojowy. Patrol Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku przekazał informacje na temat bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Wielu chętnych z zaciekawieniem oglądało policyjny pojazd do zadań specjalnych. Licznie zgromadzeni widzowie emocjonowali się pokazem judo przygotowanym przez KS Polonia Rybnik oraz meczem piłki nożnej rodziców uczniów naszej szkoły z goścmi Oldboys. Trening piłkarski poprowadził dla chętnych Janusz Pancer... Radosne chwile naszych przedszkolaków i uczniów związane były z zabawą pod okiem animatorów oraz ślizganiem się na dmuchańcach. W ustronnym miejscu, pod piękną wierzbą, można było wpleść sobie warkoczyki i nie tylko! Duże kolejki chętnych oblegały objazdowy pojazd z lodami, stoiska z ciastem oraz dużych rozmiarów grill, z którego ojcowie z RR serwowali pyszne kiełbaski.

Bezpieczna Rodzina ze Słowackim okazała się strzałem w dziesiątkę. Kolejny raz dziękujemy Radzie Rodziców i do zobaczenia na następnej imprezie...