Drodzy Uczniowie, szanowni Rodzice!
W dalszym ciągu nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie.
Poniżej znajdują się linki, pod którymi znajdziecie materiały edukacyjne przygotowywane przez nauczycieli na czas zawieszenia zajęć w szkole.
Pamiętając o Tobie drogi Uczniu, mam dla Ciebie kilka rad:
1. Sprawdzaj zawsze informacje w dzienniku elektronicznym, tam Twoi nauczyciele prowadzą zdalne nauczanie.
2. Dobrze zaplanuj swój dzień - znajdź czas na każdy przedmiot, ale też na odpoczynek i zabawę.
3. Zapisuj notatki i zadania, które masz dziś do wykonania.
3. Spróbuj uczyć się przed południem i regularnie rób sobie przerwy.
4. Pamiętaj o zdrowych przekąskach.
5. Zostań w domu. Rozwijaj swoje pasje i zainteresowania.
Serdecznie pozdrawiam, Krzysztof Sass
PS Rodzicom życzę nielimitowanej cierpliwości. Tylko razem możemy przetrwać ten czas trudnej próby!!!
Zachęcam do twórczej pracy i właściwego wykorzystania danego nam czasu w nowych, trudnych dla nas wszystkich okolicznościach...
Poniżej linki:
1. Egzamin ósmoklasisty
Centralna Komisja Egzaminacyjna na swojej stronie udostępnia codziennie rano nowe zadania z polskiego, angielskiego i matematyki, a po południu publikuje rozwiązania.
Warto skorzystać z tej formy powtarzania wiadomości i umiejętności - adres strony https://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/
2. Pasma edukacyjne w TVP
Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz „Zaczarowany świat”, zajmujący się trudnymi pojęciami związanymi ze sztuką, teatrem i muzyką. TVP ABC ma w swojej ofercie również takie programy jak: magazyn ciekawostkowy „Teleranek”, audycję o zwierzętach „Zagadki zwierzogromadki”, program promujący czytanie książek „Zwierzaki czytaki” oraz serwis informacyjny dla najmłodszych „Studio ABC”.
3. Wybrane zasoby edukacyjne
Serwis zdalne lekcje: zdalne nauczanie
Wiemy już, jakie kanały komunikacji i narzędzia pracy zdalnej możemy wykorzystać. Teraz podpowiemy, czym i jak wypełnić lekcje zdalne treścią. Poniżej garść wskazówek i inspiracji. Serwisy, z których można czerpać pomysły, ale i korzystać z ich gotowych zasobów. Oto tylko niektóre z bogatej oferty dostępnej w internecie.
Epodreczniki.pl to darmowe narzędzie edukacyjne oferujące nauczycielom i uczniom materiały dydaktyczne oraz środowisko, które pozwala tworzyć i współtworzyć nowe treści, dzielić się nimi z uczniami, przygotowywać testy sprawdzające oraz śledzić postępy, a nawet prowadzić indywidualną pracę z uczniem.
Materiały dostępne na platformie są:
Na platformie nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji:
Na platformie zamieszczone są krótkie filmy instruktażowe informujące, jak można z niej korzystać.
Oprócz możliwości korzystania z gotowych e-materiałów platforma oferuje nauczycielom narzędzia do tworzenia własnych materiałów edukacyjnych i dzielenia się nimi. Dostępny na platformie (dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników) edytor treści dla nauczycieli i uczniów to narzędzie do tworzenia treści edukacyjnych przystosowanych do urządzeń mobilnych.
Nauczyciel może udostępniać materiały nawet tym uczniom, którzy nie są użytkownikami zarejestrowanymi.